בואו נדבר

הצטרפו אלינו לפייסבוק

מפת האתר

על גישת "הפסיכותרפיה הניהולית"

"הפסיכותרפיה הניהולית" מהי?

"הפסיכותרפיה הניהולית" היא שירות ייעוץ, מנטורינג וליווי אישי למנהלים, אשר מתמודדים עם דילמה ניהולית אישית או בינאישית, קושי מכל סוג שהוא או בכלל נמצאים בצומת דרכים בקריירה שלהם.

המצבים האלה, מצד אחד, מאתגרים אותם להמשיך ולהתפתח, אבל מצד שני, מצבים אלה לעיתים קרובות מעכבים אותם מלהשיג את המטרות והיעדים ששמו להם. ובכלל אלה מצבים שלא נותנים להם שקט נפשי.

כל מנהל, ללא קשר לניסיון או לוותק הניהולי שלו, נאלץ להתמודד עם אתגרים רבים. למשל, לקבל החלטות לא פשוטות, לייצר וודאות במקום שאין בו וודאות רבה, להקרין ביטחון ויציבות לאנשים שלו, להתחבר למניעים ולמוטיבציות שלהם – כל זאת, גם במצבים כאוטיים או בסביבות דינמיות מורכבות.

"הפסיכותרפיה הניהולית" יודעת לתמוך בדיוק במנהלים האלה ולתת להם כלי ניהול להתמודדות אפקטיבית. היא פועלת הן בערוצים של טיפול (פסיכותרפיה ממוקדת ניהול) והן בכלים של אימון אישי (קואוצ'ינג). 

צריך לציין, שהאתגרים שעומדים בפני מנהלים אינם מוגבלים כמובן רק לעולם העבודה, לעולם הארגוני והניהולי או לקריירה שלהם. האתגרים האלה מערבים, כמעט תמיד, גם נושאים של משפחה, זוגיות ילדים, מעגלים חברתיים כאלה ואחרים. ההפרדה בין התחומים האלה היא די מלאכותית. הרי אנחנו מגלמים את אותם דפוסי התנהלות שאיתם אנחנו מופיעים בכל מקום.

בדיוק במורכבות הזו נכנסת "הפסיכותרפיה הניהולית" כגישה ייחודית לעבודה עם מנהלים, בכך שהיא מחברת בין עולמות שונים.

מצד אחד, עולם הפסיכולוגיה הארגונית, הניהול והמנהיגות, הייעוץ התעסוקתי ומצד שני, עולמות הפסיכולוגיה הדינמית והבינאישית, הפסיכולוגיה החיובית (כלומר המשאבים והעוצמות שלנו), הפסיכולוגיה המגדרית (גברים וגבריות) והטיפול בפסיכותרפיה.

במובנים אלה, "הפסיכותרפיה הניהולית" מהווה מענה היברידי והמענה הוא אישי "ונתפר" בדיוק על פי הצרכים האישיים והאישיותיים של המנהל.

בנוסף לכך, הניסיון האישי הרב שאני צברתי גם כמנהל וגם כיועץ לארגונים וגם כמטפל ופסיכותרפיסט, מאפשרים לי לתת את המענה האישי הזה באופן מדויק, פרקטי, מאד פוגש, והרבה פעמים גם די קצר.

להתפתח אישית ולהתקדם מקצועית

הן הפסיכולוגיה הארגונית והן הפסיכותרפיה האישית, הממוקדת עולם העבודה והקריירה, פונות לאנשים המקיימים שגרת חיים בריאה ונורמטיבית.
הן פונות למנהלים שמגיעים עם סקרנות ללמוד ולהתפתח, להשיג את המטרות והיעדים שלהם ולשפר הישגים בעולם העבודה והקריירה.

המנהלים האלה מוכנים לקחת חלק פעיל בתהליך האישי, תוך התגברות על משוכות אישיות ובינאישיות.

בגישת העבודה שלי, אני משלב בין עולמות הפסיכולוגיה הארגונית, הניהול והמנהיגות לבין גישות טיפוליות מעולם הפסיכותרפיה הדינמית, ACT (הגל השלישי של CBT), כמו גם הפסיכולוגיה המגדרית (גברים וגבריות). 

 

במפגשים איתי, אנחנו "חוקרים" ביחד את סיבת הפנייה של הפונה, תוך שימוש בכלים מקצועיים רבים לצורך הגדרת יכולותיו וקשייו אישיים.

אני מביא איתי גם ידע וניסיון מתמשך בעבודה מול ארגונים בנושאים שונים כגון:

  • תרבות ארגונית
  • עבודה בסביבות דינאמיות וחסרות וודאות
  • חוסן אישי וניהולי ויצירת גמישות פסיכולוגית 
  • שימוש בתוכניות עבודה
  • הובלת תהליכי שינוי ארגוניים
  • ניהול קונפליקטים
  • תהליכי קבלת החלטות
    ועוד.

 

 

דילוג לתוכן